Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
08-05-2015 00:00:00

Hizmette Durmak Yok Yola Devam

Oldukça yoğun bir şekilde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti’de milletvekili adayları Dr. İsrafil Kışla ve Vedat Kibar seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerine devam ederken, açılışlara da devam ediyor.

Çarşamba gününü Borçka da geçiren Vedat KİBAR burada Demirciler Köyü, Düzköy, Fındıklı Köyü ve Kaleköyü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, gittiği her köy ve mahallede yoğun ilgi gören Kibar vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Burada köylerde yapılan toplantılarda da vatandaşlara 2-0’ın öneminden bahseden Kibar, bu seçim döneminin Artvin için bir fırsat olduğunu, bu fırsatın bu seçimde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Daha önceki seçim döneminde meclise muhalefetten milletvekili olarak giden milletvekillerinin 4 yıl boyunca muhalefet milletvekili olmaları sebebiyle bizim derdimizi bize ifade etmekten öteye bir şey yapamadıklarına değinen Kibar, halbuki iktidardan gidecek ikinci bir milletvekilinin burada sorun çözebilmek, hizmetleri daha hızlı getirebilmek adına çok önemli olduğunu ifade ederek Milletvekilimiz İsrafil bey ile beraber sizin sorunlarınızla daha yakından ilgilenmek istediklerini dile getirdi. Bahar ayları olması sebebiyle her köyde ayrı bir güzel manzara yakalayan KİBAR buralarda vatandaşlarla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

Günü Şavşat ta geçiren Dr. İsrafil KIŞLA ise bir dizi etkinliğe katıldı. Sabah saatlerinde Şavşat bölgesinde yerli meyve demostrasyon bahçe açılışına katılan Kışla burada Artvin Valisi Sayın Kemal CİRİT le birlikte fidan ekti. Burada AK Parti olarak doğaya çevreye verdikleri öneme de değinen Kışla “Son 13 yılda Artvin’e 339 milyon TL Nakit Hibe desteği verdiklerini belirterek, Üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üreticimizi destekledik. Mazot desteğini ilk kez başlattık, kimyevi gübre desteğini doğrudan çiftçimize ödedik. Prim destekleri, hayvancılık, tohum ve fidan, tarımsal sigorta, toprak analizi, kırsal kalkınma ve daha birçok destek ile üretimi teşvik ettik. Tarımsal kredilerde faizleri düşürdük, tarımının birçok alanında üreticilerimize sıfır faizli kredi sağladık. Güvenilir gıda, arazi toplulaştırması, tarım danışmanlığı, eğitim-yayım, Ar-Ge, zirai mücadele ve daha birçok alanda ürettiğimiz yenilikçi çözümlerle daha verimli bir zirai hayat inşa ettik” dedi. Artvin’de çiftçilerimize toplam 10,9 Milyon TL mazot desteği verdiklerini, toplam 9,3 Milyon TL gübre desteği, 14 Bin TL toprak analizi desteği ödediklerini ve gübre ve mazot fiyatlarındaki artıştan üreticimizin olumsuz etkilenmesini önlediklerini ifade eden Kışla, Artvin’e ayrılan tarımsal destek ödemelerini 13 yılda 14 kar arttırdıklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Şavşat İlçe Devlet Hastanesi açılışına katılan KIŞLA, burada vatandaşlara hitap etti “Sağlık politikamızla yeni hastaneler inşa ediyor, mevcut hastaneleri yeniden yapılandırıyor, şehirlerin sağlık personeli ihtiyacını da gideriyoruz. Hastanelerimizde teknik donanım eksikliği sona erdi. Son teknolojiyi takip ederek cihaz yatırımı yaptık. Artvin’deki Sağlık Bakanlığı hastanelerinde 2002 yılında hiç MR (Manyetik Rezonans) ve BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazı yokken, 2014 yılında 1 MR ve 2 BT cihazı ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz.” dedi. Bugün yapımı tamamlanıp hizmete açılan hastanemizin vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulunan Kışla; “Yapılan yatırımlarla hastanelerimizi yeniledik, koğuş sisteminden önemli oranda nitelikli-konforlu oda sistemine geçiyoruz.” diyerek insanımızın artık eskisi gibi kötü şartlarda tedavi görmesinin önünü kapattıklarını belirtti ve bütün bunların siyasi istikrar ve AK Parti kadrolarının “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışıyla çalışmasının eseri olduğunu da sözlerine ekledi. Daha sonra yetkililer ile birlikte hastaneyi gezen Kışla burada yetkililerden hastanenin teknik özellikleri ile ilgili bilgi aldı. Yapımı tamamlanıp hizmete açılan Şavşat Devlet Hastanesi 63 yatak kapasitesine sahip.

Yine yapımı tamamlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe binasının açılışına katılan Kışla Artvin Valisi Kemal CİRİT bey ile birlikte yeni yapılan ilçe binasının açılışını yaptı. Daha sonra kalabalık hep milletvekili İsrafil KIŞLA ve Artvin Valisi Kemal CİRİT bey ile beraber horon oynadı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.